top of page
  • Εικόνα συγγραφέαAEK-view

Ο Καραπαπάς στον δικό του κόσμο: «Αντί για 0-0 και με παίκτη λιγότερο ξεκινάνε στο β’ μέρος με 1-0 και με 11…»

Στον κόσμο του Κώστας Καραπαπάς σχολιάζει τη… διαιτησία για το ματς της ΑΕΚ με τον Βόλο. Ένα παιχνίδι που ο Φωτιάς έδωσε ρεσιτάλ με σφυρίγματα κόντρα στην Ένωση.

Ο εκ των αντιπροέδρων της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Κώστας Καραπαπάς πήρε θέση για τη διαιτησία στο ΑΕΚ – Βόλος και τις αποφάσεις του διαιτητή Φωτιά.

Το story του:

«Στο 22′ αντί να ακυρωθεί το γκολ και να πάρει κίτρινη ο επιθετικός της ΑΕΚ μετράει ένα αντικανονικό γκολ. Αντί να φορτωθεί κίτρινη ο Σιμάνσκι για τις αγκωνιές ξανά play από τον διαιτητή. Και στο τέλος του ημιχρόνου ο επιθετικός της ΑΕΚ κάνει λαβή σούμο και γονατιά για κόκκινη απευθείας αλλά ο Φωτιάς δίνει κίτρινη.

Αν είχε πάρει την πρώτη θα ήταν κόκκινη. Αλλά δεν χρειαζόταν η πρώτη. Είναι ξεκάθαρη κόκκινη η φάση. Και τον φωνάζει ο VAR να εξετάσει κόκκινη. Το βλέπει το… σούμο και αποφασίζει να σφυρίξει… λήξη ημιχρόνου! Αντί δηλαδή να είναι 0-0 και οι γηπεδούχοι με παίκτη λιγότερο ξεκινάνε το β’ ημίχρονο με 1-0 και 11 παίκτες. Εάν αυτό δεν είναι αλλοίωση τότε ποιο είναι;»